איך נוכל לעזור?

איך לתקן שגיאת 404 באתר האינטרנט שלכם

17/05/2022 זמן קריאה: 4 דק׳

אנחנו בטוחים שנתקלתם בעמודי שגיאה בעבר. אתם לוחצים על קישור או מקלידים כתובת URL, לוחצים על ENTER ומתמודדים עם מסך גדול ריק עם שלושה מספרים – 404. זו חוויה לא רצויה, מתסכלת ואולי קצת מבלבלת, שעלולה לעיתים קרובות להוביל לשיעורי יציאה גבוהים מהאתר שלכם.

מה זה Not Found 404?

כאשר גולש לוחץ על קישור המפנה לדף שאינו קיים באתר שלכם, הוא נוחת על דף שגיאה 404.

שגיאה 404 היא קוד סטטוס HTTP שפירושו שהדף שאליו גולש ניסה להגיע באתר לא נמצא בשרת שלו. כדי להיות ברורים, השגיאה מציינת שבעוד שהשרת עצמו נגיש, הדף הספציפי המציג את השגיאה אינו נגיש.

הודעות שגיאה בדף אינטרנט 404 לא נמצא מותאמות לעתים קרובות על ידי אתרים בודדים. לכן, זכרו שהשגיאה עשויה להופיע כמעט בכל דרך שניתן להעלות על הדעת, תלוי מאיזה אתר היא מוצגת.

חלק מהאנשים המבקרים באתר שלכם עומדים להיתקל בדף שגיאה 404 לא נמצא. אולי המבקר הזה הקליד כתובת URL בצורה שגויה או אולי הוא לחץ על קישור שלקח אותו לדף שכבר לא קיים באתר שלכם.

לא משנה מה הסיבה שמישהו מבקר באתר שלכם והגיע לשגיאה 404, עליכם לדעת כיצד ביקורים אלו בדפי שגיאה משפיעים על העסק שלכם. שגיאות של עמודים שלא נמצאו יוצרות חווית משתמש לא טובה שגורמת לאנשים לעזוב את האתר שלכם (בשפה מקצועית אנחנו קוראים לזה "נטישת אתר") ויכולה להוריד את שיעורי ההמרה, ולעלות לכם בלקוחות. כמו כן, שגיאות עמוד 404 יכולות להשפיע על ביצועי ה-SEO של האתר שלכם, מה שמוביל לדירוג חיפוש נמוך יותר.

הצעד הראשון לתיקון שגיאת עמוד 404 הוא מציאת השגיאה. לאחר שנמצא את אותם העמודים, אתם יכולים להתחיל לתקן את השגיאות באתר האינטרנט שלכם. ישנן דרכים שונות לתיקון שגיאות בהתאם לאופי השגיאה וההשפעה שיש לשגיאה.

באיזו תצורה אתם עשויים לראות שגיאות 404?

הנה כמה תצוגות נפוצות שבהן אתם עשויים לראות את שגיאות 404:

 • שגיאה 404
 • 404 לא נמצא
 • תקלה 404
 • כתובת האתר המבוקשת [URL] לא נמצאה בשרת זה
 • HTTP 404
 • שגיאה 404 לא נמצא
 • 404 קובץ או ספרייה לא נמצאו
 • HTTP 404 לא נמצא
 • עמוד 404 לא נמצא
 • שגיאה 404. הדף שאתה מחפש לא נמצא.

הודעות שגיאה אלו יכולות להופיע בכל דפדפן ו/או בכל מערכת הפעלה. רובם מוצגים בתוך חלון הדפדפן בדיוק כפי שמוצגים דפי אינטרנט.

כיצד לתקן את שגיאות 404?

הדרך הנפוצה והקלה ביותר לתקן שגיאת 404 היא להפנות מחדש את כתובת האתר השבורה לכתובת אתר אחרת קשורה. בעוד שהפניות מחדש הן לרוב הפתרון הנכון, הפנייה מחדש של כתובת URL שבורה היא לא תמיד הדרך הנכונה לפתור הודעת שגיאה 404. ישנם שלושה פתרונות אפשריים שבהם אתם יכולים להשתמש כדי לתקן שגיאות 404 שלא נמצאו באתר האינטרנט שלכם.

 1. להפנות את עמוד השגיאה 404 לעמוד אחר באתר – באמצעות ביצוע ההפניה (הפניית 301), אתם בעצם מורים לשרת שעליו יושב האתר, לנתב גולשים מדף השגיאה לדף פעיל באתר שלכם. פעולה זו בעצם מונעת מגולשים להגיע לעמוד שגיאה. לדוגמא, אם גולשים מגיעים לדף שגיאה עם כתובת האתר "/sale", אתם אומרים לשרת שלך להפנות אנשים לדף פעיל "/final sale" במקום זאת. עם זאת, החלק המרכזי ביישום ההפניה הוא לוודא שהעמוד שאליו אתם מפנים רלוונטי לעמוד שהגולשים קיוו למצוא. לדוגמא, לא תרצו להפנות כתובת אתר שגיאה של "/ sale" ל-"/contact" כי זה ישאיר אנשים מבולבלים לגבי הסיבה שהם נמצאים בדף יצירת קשר כאשר הם ציפו להגיע לדף של מבצעים והנחות.   

 2. תיקון הקישור המקורי – במילים פשוטות זה נקרא קישור שבור. אם הקישור השבור שולח תנועה לדף השגיאה זה אומר כי קיים באתר שלכם ונמצא בשליטתכם, משמע שתוכלו לתקן את הקישור השבור במקור. לדוגמא, אם האתר שלכם מכיל קישור ל-"/ sale", וגורם לשגיאה 404, אתם יכולים לשנות את הקישור כדי להצביע על דף פעיל באתר שלכם במקום זאת. אתם יכולים לעדכן קישורים שבורים שיובילו לשגיאות שלא נמצאו בכל נכס שנמצא בשליטתכם, כגון רשתות חברתיות. עם זאת, רוב הקישורים השבורים ממוקמים במקורות שאינכם שולטים בהם (כמו אתר אינטרנט של חברה אחרת), כך שבמקרים אלו אינכם יכולים לתקן את הקישור השבור ותוכלו רק להפנות אנשים לעמוד אחר, נכון יותר.

 3. שחזור דפים שנמחקו – לפעמים, אתם מוחקים דפים מהאתר שלכם שגולשים מחפשים אותם. אם מישהו ינסה לגשת לדף שנמחק, הוא יקבל שגיאת עמוד לא נימצא. שחזור הדף שהוסר יאפשר למבקרים למצוא את התוכן שהם קיוו למצוא במקום השגיאה. יחד עם זאת, אם יש ביקוש רב לתוכן שהוסר, היינו ממליצים לכם לשקול מחדש ולשחזר את הדף שנמחק.

האם עמודי 404 משפיעים לרעה על SEO?

שגיאות 404 הן די נפוצות ושגיאות אלה כשלעצמן אינן משפיעות לרעה או לטובה על דירוג ה-SEO שלכם. עם זאת, אחד הגורמים העיקריים לשגיאות 404 הם קישורים שבורים, ולהם כן יש השפעה על קידום האתר.
למרות ששגיאות 404 לא פוגעות ישירות בחנות הסחר שלכם במונחים של SEO, ניטור שלהן יעזור לכם להפחית בעיות אחרות שעלולות להשפיע לרעה על מאמצי ה-SEO שלכם או אפילו לשפר את ביצועי האתר שלכם.

נניח שהיה לכם מאמר בבלוג שהחלטתם שהוא כבר לא רלוונטי ואתם מוחקים אותו מהאתר שלכם. עכשיו בכל מקום שבו המאמר הזה מקושר, או בכל מקום שהקישור של המאמר הזה מופיע (באתר שלכם או במקום אחר), יהיה קישור שבור. כאשר נעשה שימוש בקישור זה, הוא יפנה אתכם לשגיאת 404.

הזחלנים של גוגל שונאים קישורים שבורים, ואם הם נמצאים באתר שלכם, זה יכול להשפיע לרעה על דירוג ה-SEO שלכם, כמו גם על חווית המשתמש באתר שלכם.

הפיקו את המרב מדף 404 שלכם

נחיתה בדף 404 יכולה להיות מתסכלת עבור מבקרי האתר, עם זאת, דף 404 מעוצב יהפוך את החוויה השלילית הזו לחיובית. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לעשות זאת:

קישור לדף הבית או לדפים אחרים באתר

האלמנט הנפוץ ביותר בכל דף 404 הוא קישור לדף הבית של האתר. זה נותן לגולשים הזדמנות נוספת למצוא את הדף שהם מחפשים, מפחית את שיעורי היציאה מהאתר ומגדיל את זמן הפעילות באתר.

לדוגמא:

התאימו אישית את הדף שלכם

על ידי שמירה על עמוד 404 שלכם אתם יכול להרגיע את המבקרים שהם נמצאים במקום הנכון, למרות הנחיתה בדף הלא נכון.

לדוגמא:

הוסיפו קצת הומור

הומור יכול להיות דרך מהירה להפחית את התסכול שבנחיתה בדף 404. הקלו על המצב על ידי צחוק על הסיטואציה, או השתמשו בתמונה או בגיף כדי לעזור למשתמשים שלכם לראות את הצד המצחיק.

לדוגמא:

אם יש לכם שאלות בנושאי דפי שגיאה ואתם זקוקים לתמיכה שלנו בשיווק דיגיטלי, פנו למומחים שלנו בטלפון 072-3340848 או פנו דרך הצ'אט באתר