איך נוכל לעזור?

איך לחפש בגוגל?

09/05/2023 זמן קריאה: 5 דק׳

היום, כמעט ואין דבר שאינו זמין באינטרנט וגוגל היא אחת מהדרכים העיקריות שבהן אנשים מחפשים מידע. למרות שלכאורה זה ברור לכולם, משתמשי אינטרנט רבים אינם יודעים כיצד להשתמש בחיפוש בגוגל בצורה יעילה.

למען האמת, גוגל זו אומנות.

שימוש במנוע החיפוש של גוגל נראה לנו פשוט: אנו מקלידים את מה שאנחנו מעוניינים למצוא ומופיעות לנו תוצאות רלוונטיות –  אך לא תמיד זה המצב. לעיתים, חיפושים כלליים מדי לא יספקו את התוצאות הרצויות ויש לדעת איך לכתוב את שאילתת החיפוש נכון, כדי להפיק תוצאות יעילות מתוך המידע העצום המאוחסן ביותר מ- 4 מיליארד דפי אינטרנט.

גוגל הוא כלי חזק שיכול לספק לכם שפע של מידע על כל נושא נתון ולכן, כדי לקבל את התשובות הנכונות ובמהירות, צריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות. כולם צריכים ללמוד איך עושים זאת ובזה עוסק המאמר לפניכם.

כמומחים לקידום אתרים, ההבנה כיצד לחפש ביעילות בגוגל היא קריטית. המפתח לחיפושים יעילים הוא להשתמש במילות מפתח ספציפיות, להשתמש במירכאות לביטויים מדויקים, להשתמש בסימן המינוס כדי לא להיתקל בתוצאות לא רצויות ועוד. על ידי שליטה בטכניקות אלו, תוכלו לחסוך זמן ולמצוא את המידע הדרוש לכם במהירות וביעילות.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחפש טוב יותר בגוגל:

 1. השתמשו במילות מפתח ספציפיות: כשאתם מחפשים משהו, השתמשו במילות מפתח ספציפיות שמתארות במדויק את מה שאתם מחפשים. לדוגמה, אם מחפשים מאפייה בתל אביב אל תחפשו רק "מאפייה", אלא "מאפייה בתל אביב". ככל שמילות המפתח שלכם יהיו ספציפיות יותר, כך תוצאות החיפוש שלכם יהיו מדויקות יותר.
 2. השתמשו במירכאות: אם אתם מחפשים ביטוי מדויק, שימו אותו במירכאות שבעצם מסמנות לגוגל לחפש את הביטוי הספציפי במקום מילים בודדות. לדוגמה, אם אתם מחפשים מתכון ל"עוף בגריל", השתמשו בביטוי שבמירכאות כדי לקבל תוצאות מדויקות יותר.
 3. השתמשו בפקודת site נקודותיים: אם אתם רוצים לחפש בתוך אתר מסוים, השתמש באופרטור site:. לדוגמה, אם אתם רוצים לחפש את כל האזכורים של SEO באתר אדאקטיב, אתם יכולים לחפש "SEO site:adactive.co.il".
 4. השתמשו בפקודה filetype נקודותיים: אם אתם מחפשים סוג מסוים של קובץ, כגון גיליון אלקטרוני של PDF או Excel, השתמשו באופרטור filetype:.

לדוגמה, אם מחפשים PDF על שיטות עבודה מומלצות לקידום אתרים, מומלץ לחפש כך-  "שיטות קידום מומלצות filetype:pdf".

 1. השתמשו בחיפוש המתקדם של גוגל: אם אתם רוצים להיות אפילו יותר ספציפיים בחיפוש, השתמשו בתכונת החיפוש המתקדם של גוגל. היא מאפשרת לכם לחפש לפי תאריך, שפה, אזור ופרמטרים אחרים.
 2. השתמשו בכוכבית: אם אינכם בטוחים לגבי מילה או ביטוי מסוים, השתמשו בכוכבית. לדוגמה, אם מחפשים מידע על "איך לעשות *אופניים", גוגל תחפש כל ביטוי שמתאים לנושא, כמו "איך לתקן אופניים" או "איך לעשות תרגילי אופניים" וכו'.
 3. השתמשו ב-Google Scholar: אם אתם מחפשים מאמרים אקדמיים או עבודות מחקר, השתמש ב-Google Scholar. כלי זה, מחפש בספרות אקדמית ויכול לספק לכם מידע מעמיק יותר.
 4. השתמשו ב-Google Alerts: אם אתם רוצים להישאר מעודכנים בנושא מסוים, השתמשו ב-Google Alerts. כלי זה, מאפשר לכם לקבל התראות דוא"ל כאשר מתפרסם תוכן חדש הקשור לשאילתת החיפוש שלכם.

מתן תשומת לב לטיפים הללו,  תשפר את אופן החיפוש שלכם בגוגל ותסייע לכם למצוא את המידע הדרוש לכם בצורה מהירה ומדויקת יותר.

אפשרויות חיפוש בגוגל

מנוע החיפוש מציע מגוון אפשרויות חיפוש המאפשרות לצמצם את תוצאות החיפוש שלכם ולמצוא את המידע הדרוש לכם במהירות ובקלות. מנוע החיפוש מספק בעצם כלים מתקדמים מעבר לחיפוש הרגיל, המסייעים במיקוד התוצאות ברמה גבוהה ולכן, כדאי להכיר אותם ולעשות בהם שימוש לפי הצורך. גוגל מציע שליטה על מועד הפרסום של התוצאות המבוקשות (מתי התפרסם הדף), חיפוש קולי, מיקום גיאוגרפי וסינון לפי תמונות, וידאו, חדשות ועוד.

להלן כמה מאפשרויות החיפוש הנפוצות ביותר:

 • תמונות: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש תמונות הקשורות לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן לסנן אותן לפי גודל, צבע, סוג ועוד.
 • סרטונים: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש סרטונים הקשורים לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן לסנן אותם לפי איכות, מקור ועוד.
 • חדשות: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש מאמרי חדשות הקשורים לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן לסנן אותם לפי תאריך, מיקום, מקור ועוד.
 • מפות: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש מיקום הקשור לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן להציג מפות של מיקומים ספציפיים, לקבל מסלול ועוד.
 • שופינג: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש מוצרים הקשורים לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן להשוות מחירים, לסנן לפי מוכר ועוד.
 • ספרים: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש ספרים הקשורים לשאילתת החיפוש שלכם. ניתן לצפות בתצוגה מקדימה של ספרים, לקנות אותם אונליין ועוד.
 • טיסות: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש טיסות ליעד ספציפי. ניתן לסנן לפי חברת תעופה, מחיר ועוד.
 • התאמה אישית: אפשרות זו מאפשרת לכם לחפש מידע הקשור לחשבון גוגל שלכם, כגון מיילים, אנשי קשר ואירועי לוח שנה.

אפשרויות חיפוש אלו, שימושיות במיוחד אם מחפשים סוגים ספציפיים של תוכן כגון תמונות, סרטונים או כתבות.

איך לחפש תמונה בגוגל?

תוכלו לחפש תמונה בגוגל על ​​ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. עברו אל מנוע החיפוש גוגל ולחצו על הקישור "תמונות" בראש העמוד.

 1. לחצו על סמל המצלמה בסרגל החיפוש.

 1. בחרו באחת משתי האפשרויות הניתנות: "הדבק כתובת URL של תמונה" או "העלה תמונה".

 1. אם תבחרו "הדבק כתובת URL של תמונה", הזינו את כתובת האתר של התמונה שברצונכם לחפש ולחצו על "חפש לפי תמונה".
 2. אם תבחרו "העלה תמונה", לחצו על "בחר קובץ" ובחרו את קובץ התמונה שאתם רוצים לחפש. לאחר מכן, לחצו על "חפש לפי תמונה".
 3. גוגל תספק תוצאות חיפוש שקשורות לתמונה שהעליתם או לכתובת האתר של התמונה שהזנתם. בהמשך, תוכל לסנן את התוצאות לפי גודל, צבע, סוג ועוד, כדי למצוא את התמונה המדויקת שאתה מחפש.

על ידי ביצוע שלבים אלה, תוכלו לחפש בקלות תמונה בגוגל ולמצוא תמונות דומות או תוכן קשור.

לסיכום

חיפוש יעיל בגוגל זוהי מיומנות רבת ערך שיכולה לעזור לכם למצוא את המידע הדרוש לכם במהירות ובדייקנות. באמצעות מילות מפתח ספציפיות, מירכאות, חיפוש מתקדם ועוד, תוכלו לצמצם את תוצאות החיפוש ולבטל מידע שהוא לא רלוונטי עבורכם.

על ידי ביצוע הטיפים שציינו, תוכלו לחפש בגוגל בצורה יעילה יותר ולמצוא את המידע שאתם מחפשים מהר יותר. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים משהו, נסו את הטיפים האלה ותראו את ההבדל!

יש לכם שאלות? פנו אלינו בטלפון 072-3340848 או בצ'אט!